CELESTE

W świecie pełnym logo, z których każdy stara się być inny i przyciągać uwagę, rzadko zdarza się, aby prosty kolor był natychmiast rozpoznawalną wizytówką, która inspiruje pasję, historię i wydajność koloru Celeste firmy Bianchi.

W zależności od czasu i miejsca w historii, Celeste, unikalny kolor Bianchi, ewoluował od pierwszej inspiracji bladoniebieskim niebem epoki Campionissimo Coppi do niedawnych adaptacji turkusu i fluorescencyjnej zieleni. W morzu podstawowych kolorów w Pro Peletonie czy na miejskiej ulicy wystarczy rzut oka na kolor Celesty, by wiedzieć, że patrzysz na Bianchi – nawet z daleka kolor Celeste przemawia opowiadając historię Bianchi , teraźniejszość i przyszłość.

Celeste to Bianchi, Bianchi to Celeste, oba są niepodzielne. Sam kolor przywołuje czyste myśli o historii, dziedzictwie, pasji, szybkości i oczywiście zwycięstwie. Ale dlaczego Celeste i jak ten niezwykły kolor stał się tak sławny?

Prawda jest taka, że istnieje wiele historii dotyczących pochodzenia koloru Celeste. Niektóre są absolutnie romantyczne, inne są niezłomnie pragmatyczne. Czy to może być prosta wersja i najłatwiejszy sposób, by uwierzyć, że Celeste to wizja oszałamiającego, czystego nieba Mediolanu, wysoko nad fabryką Bianchi.

Rowerzyści twierdzą, że Edoardo Bianchi, założyciel firmy, udzielał lekcji jazdy na rowerze i jazdy konnej Reginie Margherita z Królewskiego Domu Savoia. Edoardo, zahipnotyzowany uderzającym niebieskim kolorem oczu Jej Królewskiej Mości, wybrał kolor jej oczu, aby pasował do koloru jego nowego roweru Bianchi.

Królowa była tak zachwycona darem Edoardo w postaci Bianchi w kolorze Celeste, że niektórzy twierdzą, że przyznała mu prawo do używania królewskiego herbu jako Logo Bianchi, które od tego czasu pojawia się na główce każdego roweru Bianchi.

Dla niektórych ta historia zaklęć jest zbyt donkiszotyczna. I tu pojawia się bardziej pragmatyczna historia. Na rynku, na którym wybór kolorów był w dużej mierze ograniczony do czerni, Edoardo Bianchi dostarczył niezwykły, kultowy i długotrwały, przyciągający wzrok kolor, mając dostęp do gotowych zapasów nadwyżek wojskowych farb w odcieniach jasnoniebieskiego i jasnego szary, a następnie zmieszany. farba narodziła się w kultowym kolorze Celeste Bianchi.

We wszystkich opowieściach są wątki prawdy, trudno powiedzieć, bo historia często jest poza zasięgiem wzroku. W rzeczywistości w Bianchi jesteśmy bardzo dumni, że jesteśmy znani zarówno z naszego koloru, jak i nazwy. W końcu w Bianchi świętujemy „Passione Celeste” ze względu na włoską historię i określony przez nią występ. Każdego dnia, z każdym oddechem i każdym wyprodukowanym przez nas rowerem, Celeste jest tym, kim my jesteśmy.